Замки Тернопільщини

Замки Тернопільщини


21-08-2021, Суббота.
Замки Тернопільщини

1 день Виїзд групи  метро Житомирська. Переїзд до міста Кременець. Обід.
 Екскурсія по Кременцю. Місто Кременець знаходиться на березі невеликої річки Ірва. Одна з версій назви міста пов'язана з однойменною матеріалом «кременем», який входить до складу породи тутешніх гір. Перші згадки про Кременець були зафіксовані ще 1227 році в Іпатіївському літописі. У маленькому містечку є багато пам'яток, головна з яких - гора Бонна. На її вершині, колись стояв Кременецький замок від якого залишилися потужні фрагменти оборонних стін. Гору ще називають Бона, ім'ям власниці замку - королеви Бони Сворца, дружини Сигізмунда I. Фортеця була неприступною до середини XVI століття поки військо Богдана Хмельницького під керівництвом Максима Кривоноса, які не взяли в облогу його і не перетворили замок на руїни. Далі: Єзуїтський колегіум і монастир, Навпаки Єзуїтського монастиря в небесно блакитних барвах височить Миколаївський собор. У Кременці діє єдина в Україні дерев'яна санно-бобслейна траса. ще одне популярне місце серед туристів будинок-музей Словацького.
Переїзд до міста Вишневець.
Перша писемна згадка про Вишнівець зустрічається в історичних джерелах з 1395 року. Великий князь Литовський Вітовт (бл. 1350—1430), позбавивши Дмитра (Ольгердовича) Корибута (бл. 1358/1359—1404) Сіверського князівства, дав йому взамін кілька поселень на Волині, в тому числі і Вишнівець. Тоді на правому березі річки Горинь там, де нині розташоване село Старий Вишнівець, Дмитро Корибут збудував перший замок для захисту від татаро-турецьких набігів.
Теперішній палац розташований на місці оборонного замку 1395 року, який було перебудовано та укріплено у 1640 році коштом Яреми Вишневецького. Він модернізував замкові укріплення та збудував оборонний монастир кармелітів, який входив в єдину оборонну систему Вишневецького замку. У 1730-х роках Міхал Сервацій Вишневецький збудував за проектом архітектора Я. Бланже палац, який наприкінці століття реконструйовано.
Паралельно до головної забудови закладено парк (див. Вишнівецький парк) у англійському стилі.
Переїзд до Збаража. Українські шанувальники архітектури часто із заздрощами згадують палаци, замки та фортеці Західної Європи. Розкішні, пафосні, а головне – добре збережені. Нам пощастило менше. Розташовані на перехресті світів українські твердині впродовж усього свого існування потерпали від численних набігів, воєн, міжусобиць. Інколи взагалі дивуєшся, як в таких умовах їм вдалося не перетворитися в груди каміння, але тим вони і цінніші. Тим більше потребують шани та піклування.

Переїзд до Тернополя. Поселення в готель.
2-й день. Сніданок. Тернопіль.Екскрсія по місту. Він компактний – історичний центр зі всіма подробицями можна вивчити буквально за півдня, – але це є і його безсумнівним плюсом. Цікава архітектура, яка збереглася не окремо, а як ціла історична тканина; жива, молодіжна атмосфера. Обід.
Виїзд на екскурсію. Перша зупинка:Теребовля. Центр Східнотребовельського князівства — останнього відламу Великої Хорватії. Перша згадка про місто датується 1097 роком (у «Повісті минулих літ»), що робить його одним з найстаріших міст в Україні. Теребовля — давня столиця Теребовлянського князівства. Під час перебування у складі Королівства Польського (з 1569 року Речі Посполитої) місто 1389 року отримало Магдебурзьке право, весь час було центром гродового староства, а з 1434 року — одним з повітових центрів («ґрод») Галицької землі Руського воєводства. За адміністративною реформою 1782 року під владою Габсбурзької монархії місто увійшло до складу Тернопільського округу[5]. 1854 року утворений Теребовлянський повіт у складі Тернопільського округу (крайсу) коронного краю Королівства Галичини та Лодомерії.

Далі  Зарваниця. Марійський (тобто присвячений Пресвятій Богородиці) духовний центр у Зарваниці є однією з найвизначніших католицьких святинь світу і найбільшою святинею Української Греко-Католицької  Церкви. Із усіх святих куточків України Зарваниця збирає щороку найбільше прочан.

Скалаncький замок. У 2020-му минає 390 років з часу початку будівництва замку в містечку Скалаті на Тернопіллі. Поряд із багатьма іншими фортецями, замками, оборонними храмами, міськими укріпленнями цій фортифікаційній споруді знайшлося важливе місце у багатій історико-архітектурній спадщині України. А оскільки головні транспортні торговельні шляхи упродовж багатьох століть проходили через більшість укріплених міст та містечок, то саме Скалат, завдяки своєму замку, стало центром торгівлі, культури і освіти.
Перїзд до міста Борщів. Поселення в готель. Ночівля

3 день Сніданок. Звільнення номерів. Виїзд в печеру «Вертеба» (вх.. квитки), екскурсія.
“Наддністрянська Помпея”, саме так називають цю печеру, тому що за кількістю і багатством знайдених предметів матеріальної культури різних епох Вертеба не має рівних серед інших печер світу. Довжина ходів печери 8 кілометрів, в ній зажди однакова температура +11 градусів. Дуже цікавим є лабіринт “Кам’яна Соломка”, поверхня його стелі вкрита густими заростями сталактитів довжиною 10–12 см.
Переїзд в Нирків. І ще один романтичний замок. На  Тернопільщині, серед гір, поруч з водоспадом півтори башти нагадують про спорожніле селище. Тут був центр князівства, мурований замок та елегантний палац. Сучасна туристична принада старого Червонограда - водоспад Джурин. Обід. Виїзд до Києва.
Повернення в Київ ~ о 23 год.

 

 

 


Вернуться назад