По Николаевским храмам города

По Николаевским храмам города


15-12-2019, Воскресенье.
alt Початок  екскурсії  біля костелу Св. Миколая  на  вул. Велика Васильківська 77.

Перший об’єкт -- Миколаївський костел - один з найцікавіших споруджень архітектури початку XX ст. побудований в  стилізованих  готичних формах з високими стрілчатими  шпилями, відрізняється стрункими пропорціями, легкістю, ясністю форм.
Другий об’єкт – храм Св. Миколая на Аскольдовій могилі -  роботи  Андрія Меленського  в  Києві,  в  урочищі   Аскольдов.
 Сучасний храм збудовано у 1809 році, тим не менш, культові споруди існували на  могилах  в  цьому  місці  починаючи з ХІ століття і з самого початку всі вони носили ім'я Святого Миколая.
Далі в програмі відвідування церкви Миколи Притиска. Цей храм, один із трьох на Подолі, присвячених св. чудотворцю  Миколаю,  являє  собою  унікальну  пам’ятку доби Ренесансу.
А також Миколи Доброго. Окремі дослідники історії Києва вважають, що церква в ім’я святителя Миколая існувала в цій місцевості ще до татаро-монгольського  нашестя  в 1240 році. До нашого часу дійшла тільки дзвіниця  цієї  церкви.
    Поблизу Дніпра, на вул. Г. Сковороди на Подолі, красується церква Миколи Набережного, шедевр українського барокко видатного архитектора І.Г. Григоровича-Барского, друга половина 18 ст.
    Особливої уваги достойна церква Миколая Чудотворця на воді. Це перший і єдиний храм в Європі, який знаходиться в  акваторії. На початку 20 століття на київській річковій пристані була каплиця святого Миколая, збудована Київським товариством спасіння на водах і зруйнована в 30-і роки.
В 2004 році була збудована церква святого Миколая на намивном грунті. В ній є ікона святого Миколая, якій  200 років.


Вартість: 310 грн.
 
 

Вернуться назад