Граніти і діаманти (Хорошів - Чоповичи)

Граніти і діаманти (Хорошів - Чоповичи)


5-06-2021, Суббота.
Граніти і діаманти (Хорошів - Чоповичи)

Ця екскурсія познайомить Вас з поліськими провінційними містечками, які своєю славною і багатою історією заслужили повагу і гордість нащадків.
Першим об'єктом нашої подорожі стане Володарськ-Волинський, який вперше згадується в 1545 році як село Олександропіль, назване на честь власника -
боярина Олександра Пронського.
Головними визначними пам'ятками міста є пам'ятник М. І. Кутузову (саме тут знаходилася садиба М.І. Голенищева-Кутузова) і єдиний в країні Музей коштовного та декоративного каменю Міністерства фінансів України.
Кутузовський парк закладений в 18 столітті на високому березі річки Ірші. Там збереглися вікові дуби та залишки старовинних фортифікацій - земляних валів і ровів.
Мінералогічна колекція музею заснована в 1951 р і базується на зразках Волинського родовища мориона, одного з унікальних родовищ дорогоцінних каменів у світі. Експозиція музею, розміщена в трьох залах, включає більше 1500 експонатів коштовного і декоративного каміння та виробів з них.
Експозиція музею розміщена в п'яти залах, В першому залі розміщені зразки (літотека) декоративно-облицювальних каменів України.
• У другому залі представлені найбільш характерні зразки гірських порід, що вміщають камерні пегматити. А також друзи і зростки мінералів з різних структурних зон пегматитових тіл. Також тут виставлені кристали кварцу, зокрема друза мориона вагою 361 кг.
• Третій зал присвячений різноманітності природних форм мінералу кварц. Також тут можна ознайомитися з геологічною літературою.
• У четвертому залі експонуються зразки дорогоцінних бериллов і топазів. У тому числі шість іменних зразків - два берилу (Академік Євген Лазаренко і Апостоли Петро і Павло) і чотири топазу.
• П'ятий зал присвячений виробам з дорогоцінних і виробних каменів.
Чаповічі:
Монастір влаштованій на двох «майданчиках» - на «Нижній» находится храм на честь Казанської Божої Матері, святе джерело, купальня и роздягальні, монастірські корпуси.
На «верхньому» майданчик - розташоване старе кладовище, остов храму на честь Усікновення глави Іоанна Предтечі, де були розстріляні в 1921 году ігумен Костянтин, чернець Іраклій и послушник Петро; монастірські корпуси.

 

Вартість: 600 гривень

Нагадуємо «форма одягу» для відвідування монастирів:
 Жінки повінні обов'язково покріваті голову хустку, мати Спідниці нижчих колін, сукні та кофти з Довгим рукавом;
 Чоловіки повінні буті одягнені у штани (шорти нельзя!)


Вернуться назад