Храми і долі (Солтанівка – Мар’янівка – Васильків)

Храми і долі (Солтанівка – Мар’янівка – Васильків)


2-08-2020, Воскресенье.
Храми і долі (Солтанівка – Мар’янівка – Васильків)

Всього в 30 км від Києва раптом з’явився величезний храмовий комплекс. Його побудувала "Росі́йська правосла́вна це́рква за кордо́ном або скорочено: РПЦЗ— Церква, яка тривалий час була з неврегульованим канонічним статусом, і є спадкоємницею тієї частини Російської Православної церкви, що після більшовицького заколоту 1917 року вийшла в еміграцію разом з мільйонами громадян вже неіснуючої імперії.
У листопаді-грудні 1921 року було проведено Перший Закордонний ("Карловацький") Собор РПЦЗ. Де  закликали усіх православних Радянського Союзу бути лояльними до сталінського режиму.
На території колишнього Союзу церква мала дві єпархії —Одеська єпархія в Україні та в Сибіру.
25 жовтня 2005 року на зборах духовенства і мирян Одеської єпархії РПЦЗ одним із чотирьох делегатів на IV Всезакордонний собор РПЦЗ був обраний громадянин США, Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Джон Гербст.
У травні 2006 року в Сан-Франциско проходив IV Всезакордонний собор Російської православної церкви за кордоном. У 2007 році увійшла до складу Російської Православної Церкви як самоврядна Церква.
Частина єпископату та вірних РПЦЗ виступила проти приєднання до РПЦ та утворила вою окрему церкву.І звідки у них такі кошти? Але опустимо питання. Зараз головне, що це дуже ефекний об'єкт для туристів. Величезний. Хоч присвячений він Івану Кронштадському - виключно російському святому, та ще й члену націоналістичної організації.
Околиці Мар'янівки були заселені вже в ХІІ столітті. Перші письмові згадки про це село походять з останньої третини XVIII ст. Перші жителі поселилися на притоці річки Рось — Роток. Раніше притока Росі р. Роток протікала через сучасне село Мар'янівку.
В Мар'янівці знаходиться Меморіальний музей-садиба І. С. Козловського, до складу якого входять хата родини Козловських, пам'ятник видатному співаку та парк.
Історія поселень на річці Стугні налічує кілька тисяч років. На Васильківщині щедро відмітились трипільська культура та скіфські пам'ятки. Перше поселення існувало на місці Василькова ще в глибоку давнину. 988 року з волі Володимира Великого тут було збудовано фортецю для захисту Києва з півдня від набігів степових кочівників — на його думку, мала кількість міст навколо Києва робила княжу столицю уразливою. Цей рік і прийнято вважати роком заснування міста.
Володимир дав фортеці ім'я Василів на своє християнське ім'я.
 Біля джерел духовної спадщини Василькова стоїть видатна постать його уродженця — подвижника, світоча православ'я преподобного Феодосія Печерського. У Василькові чимало храмів, причому деякі з них є історико-архітектурними пам'ятками.У Васількові ми зможемо побачити вали стародавнього міста, городаще, Св. Криницю, декілька храмів.


Вартість: 390 грн + вхідні квитки.


До вартості входить: проїзд автобусом в супроводі екскурсовода, страхування.
Додатково оплачується: Вхідні квитки, харчування, додаткові витрати.


Вернуться назад