Днепровская Атлантида

Днепровская Атлантида


31-08-2019, Суббота.


 Днепровская Атлантида
Днепровская Атлантида
Днепровская Атлантида
Днепровская Атлантида
Днепровская Атлантида
Днепровская Атлантида
Це подорож в минуле познайомить Вас з цікавими місцями і землями Київської області, пов'язаними як з «сивий» старовиною, так і з ще недавньою історією.
Першим об'єктом, який ми пропонуємо Вашій увазі стане невелике містечко-пристань на правому березі Дніпра з цікавою багатовіковою історією - Ржищів.
Він відомий археологічними знахідками, пов'язаними з трипільською культурою. Вперше згадується як фортеця Іван в 1151 г, а в 1241 р був зруйнований ордами Батия (в ур. Іван-Гора збереглися вали фортеці часів Київської Русі). У 1653 р тут відбулася перша зустріч гетьмана Б.Хмельницького з московським посольством.
Після оглядової екскурсії по місту Ви на катері перепливе на інший берег Дніпра до другого об'єкту нашої екскурсії - затопленої Церкви Спаса (Гусинська церква), яка вже поступово перетворюється в діючий острівної храм.
При створенні Канівського водосховища в 1972 р було затоплено кілька навколишніх сіл, збереглася напівзатоплена церква. Зараз церква відреставрували і проводять служби у церковні свята.
Село Гусинці, на краю якого стояла красуня-церква, було затоплено під час будівництва Канівської ГЕС водами водосховища. За одними джерелами сталося це в 1968 році, за іншими в період з 1972 по 1978 рік, точніше дізнатися не вдалося. Але важливі не дати, а факт - під дніпровськими водами загинули не тільки самі плодовиті в світі ґрунти, загинув цілий пласт української культури з піснями, звичаями, легендами. Жителів затоплених сіл розселили по містах, ассимилировав в радянській культурі. Економічний ефект від будівництва водосховища досить спірне, а колись багатий (рибою, звіром і врожаями пшениці) регіон, в якому жили веселі і волелюбні люди, потихеньку був похований під темними водами. До будівництва водосховища, рибу в тутешніх водах ловили за допомогою невода і трактора, який цей самий невід витягав. Улови були наскільки великі, що 10 кілограмових сомів випускали назад - підрости.
Затоплена церква єдиний артефакт, що нагадує про минулі часи.
По дорозі зможемо побачити укальнейшее явище в своєму роді це Лиса гора. Гора з чистого піску, яка стоїть вже не одне десятиліття під дією дощів і вітрів не руйнується. Історію цього місця Ви дізнаєтеся з розповіді місцевого екскурсовода. Поки Ви будете оглядати місцеві визначні пам'ятки, на багатті буде варитися козацька юшка, смажиться свіжозловлена ​​рибка. Що може бути смачніше після прогулянки на повітрі біля води. Обід, після повернення на катері до Ржищева, а потім автобусом до Києва. По дорозі зупинка біля джерел з «живою» та «мертвої» водою.
Не забудьте, будь ласка пляшечки, наберемо джерельний води з джерел.

Вартість 630 гривень + обід + вхїдні квитки


Вернуться назад