Мальовничі місця Черкащини Трахтемирів – місце сили

Мальовничі місця Черкащини Трахтемирів – місце сили


14-09-2019, Суббота.

Мальовничі місця Черкащини Трахтемирів – місце сили  Сьогодні на території Трахтемирівського півострова діє національний ландшафтний заповідник. А в княжі часи тут стояло літописне давньоруське місто Заруб, відоме своїм монастирем. Під час навали татар монастир був зруйнований і знову відбудований тільки в XVI столітті, коли місто (що отримало назву Трахтемирів) служило столицею козаків-характерників. В епоху розквіту Трахтемирова його населення налічувало тридцять тисяч осіб. У 1665 році, під час придушення одного з повстань, місто і монастир були зруйновані, і вже не відновили колишніх розмірів та впливу. Населення в цих місцях ставало все менше і менше, а в кінці XX століття виявилося, що в селі Трахтемирів живе тільки один офіційно зареєстрований мешканець.
Трахтемирівський півострів – одне з низки найсильніших сакральних місць України. Дніпро, огинаючи його, своєю течією закручує величезні енергетичні вихори, створюючи у центрі півострова (на так званій "висоті 222”) потужний потік природної енергії, яка живить все навкруги життєдайною силою. Саме тому з давніх часів це місце приваблювало своєю міццю людей, які відають: жерців, волхвів, християнських ченців і козаків-характерників. Це місце було і є місцем відновлення зв’язку з Богом і як результат – зцілення. Ретроспективні дослідження минулого стверджують, що десятки а може і сотні тисяч років тому саме на цьому місці існували культові споруди.
Територія півострова насичена сакральними історичними об’єктами. В язичницький період тут були численні капища, а після поширення християнства – церкви. Вважається, що урочище Монастирок є місцем 70 церков. Вченим вже вдалося виявити більше половини древніх Святилищ. Незвичайна історія Трахтемирова тісно пов’язана з історією України, її духовним шляхом і з цієї причини Трахтемирів можна назвати Духовним серцем України, яке, можливо, почало задавати ритм задовго до розквіту Київської Русі.
Незрівнянна природа, чисті води Дніпра, цілюще повітря подарує незабутній відпочинок.

450 грн + вхідні квитки


Вернуться назад