Дачні інтриги (околиці Києва)

Дачні інтриги (околиці Києва)


30-05-2021, Воскресенье.
Дачні інтриги (околиці Києва)  Ірпінь, Ворзель, Буча, Пуща-Водиця

Своєю появою місто Ірпінь зобов'язане будівництву залізної дороги Київ-Ковель, яке розпочалося в 1899 році. Біля дороги, недалеко від Києва, працівники залізниці засновують дачні селища Ірпінь, Буча та Ворзель. Селища Ірпінь та Буча отримали назви від однойменних річок біля яких вони перебували.
На базі колишньої дачі відомого підприємця І. Чоколова в 1936 році створено Будинок творчості українських письменників.
    Затишний селище в Київській області, зелений курорт багатий лісами. Ворзель вельми великий по площі, його споруди розкидані по всьому селищу. Вони знаходяться в оточенні соснових лісів. Крім сосен
Ворзель багатий березами, дубами і багатьма іншими деревами. Завдяки численним насадженням, повітря в селищі дуже чистий. Саме і через це Ворзель називають "Другим Кисловодськом".
    У 1900-му році батько видатного письменника Михайла Булгакова, Афанасій, доцент кафедри Київської духовної академії, купив у пана Красовського дві десятини землі і побудував дачу для своєї родини, яка щоліта приїздила до Бучі.
        Недалеко від них оселився відомий український художник, засновник Київської школи живопису, Микола Іванович Мурашко. На великій веранді митця збиралися друзі, сусіди, влаштовувалися театральні вистави (зараз на цьому місці сквер пам'яті «афганців»).
        З вдячністю згадують бучанці лікаря гідропатичні, Вітольда Камінського, який усе своє життя присвятив лікуванню хворих водними процедурами. Сьогодні багатьом відома його книга «Друг Здравиця», де зібрані рецепти лікування водою від різних захворювань.
 З 1904 року в Бучі щоліта відпочивали родини академіка Євгена Патона, видатного українського композитора Левка Ревуцького. Сьогодні місцева дитяча школа мистецтв носить його ім'я.
У 2011 році до Дня міста Бучі відкрився дуже красивий і мальовничий парк.
    Пуща-Водиця - назва селища є комбінацією слова «пуща», тобто густий ліс, і найменування річки Водиця. Ще в 11 столітті ця місцевість була місцем князівського полювання. У 1724 р в Пущі-Водиці було створено лісове господарство. У зв'язку з будівельним бумом в Києві в кінці 19-го століття, який негативно вплинув на ступінь озеленення міста, з'явилася тенденція виїзду багатьох сімей в сезон відпусток за місто, зокрема в район Пуща - Водиці. Тому міська дума в 1890-х рр. заснувала дачний селище Пуща - Водиця.
 
Вартість 390 гривень.

Вернуться назад