Голубі озера Чернігівщини

Голубі озера Чернігівщини


3-10-2020, Суббота.

 Голубі озера Чернігівщини

Голубі озера Чернігівщини 

 
 
Виїзд з Києва, м. Дарниці, вул. Попудренко 16.
Переїзд до Любеча.
 Любеч
  Розташований Любеч на лівому березі Дніпра на тому місці, де високі пагорби охоплюють з півдня великі болота Перисте і Замглай, клином упираються в берег Дніпра, створюючи природну фортецю на річці.
     В Любечі є все: зелені пагорби і яри, ліси хвойні та листяні, широкі заплавні луки, річки і озера, джерела і непрохідні болота.
"Археологічний комплекс"  Любеча знаходиться на високому лівому березі Дніпра.
     Тут на відстані 5 км. з півночі на південь розміщені курганні могильники ІХ-Х ст., язичницьке святилище, замок ХІ - ХІІ ст., монастир, урочище Гончарівка, придорожні кургани-вехи на шляху в Чернігів, - так описав розкопки в Любечі Рибаков.
В центрі Любеча величезний пагорб - останиць, овіяний багатьма легендами та переказами.  Гора має такі назви: "Замкова гора", "Замок" і "Мазепина гора".
     Проти "Замкової гори" знаходиться пагорб "Лиса гора", де знаходилось язичницьке святилище і могильник ІХ-ХІІІ ст..
На південній околиці Любеча знаходиться дальня печера Антонія, де проходить Хресний хід і богослужіння в день народження Преподобного 23 липня.
     Ближня печера була викопана в 1692 році монахами Києво-Печерської Лаври Іоною Можневським та Інокентієм Щирським на честь 600-річчя пам’яті Антонія на місці, де за припущенням вчених була древня печера.
     Ур. Монастирище в Любечі.( Перший печерний монастир, який викопав преподобний Антоній ( відвідання печер)
Спасо-Преображенський собор початку ХІХ ст. у Любечі (2013 р.)
Крім того милуємось краєвидами Дніпра .
Буде можливість замовити обід .
Вільний час. Обід за додаткову плату. Орієнтовна вартість обіду – 50 грн. з людини.
Переїзд на Голубі озера
     Голубі озера Олешні (місцеві кажуть просто "кар'єри") знаходяться в Ріпкінському районі Чернігівської області посеред величезного соснового бору. Через село Олешня тече струм Сухий вир, який належить до басейну Дніпра. Відстань до кордону з Білоруссю автодорогою становить 18 км, до райцентру Ріпки - 24 км, до Чернігова 60 км.

Дивовижні Голубі озера вирізняє напрочуд чиста блакитного відтінку вода, а також чудові пісочні пляжі та цілющі властивості, через що й приваблюють до себе туристів з усього Полісся, інших регіонів України та Білорусі, Росії, Литви, Польщі та навіть Америки. При цьому приїздять гості на Голубі озера Чернігівщини не лише влітку, адже цей куточок Полісся славиться також і своїми багатими мисливськими угіддями
Унікальність Голубих озер Олешні в тому, що дно кожного озера вкривають поклади кварцового піску, який використовується для виготовлення скла. Такий пісок відрізняється від звичайного як властивостями, так і кольором, надаючи воді яскраво блакитного відтінку. Саме тому озера і називають "голубі".
Село Олешня
Олешня була заснована як село Чернігівського полку 1706 року, коли Лівобережне Полісся перебувало в складі Гетьманщини.
1895 р. в Олешні засновується перша на Лівобережному Поліссі гончарна школа.
В Олешні знаходиться православна церква Святої Катерини середини XIX століття, пам'ятний знак на честь Софії Русової.
Окрім цього, в селі збереглася садиба Ліндфорсів, сьогодні - музейний і туристичний комплекс, старовинна липова алея.
 
Вартість 650 гривень

 

 


Вернуться назад