Корсунь-Шевченківский - Стеблів

Корсунь-Шевченківский - Стеблів


9-05-2021, Воскресенье.

 

Корсунь-Шевченківский - Стеблів
Корсунь-Шевченківский - Стеблів
8.00 Виїзд з  Києва в Корсунь - Шевченківський.
     Згідно з даними літописів, Корсунь заснований в 1032 році князем Ярославом Мудрим і входив до складу Пороської лінії, що обороняла Київське князівство від набігів кочівників. У 1240 році місто було зруйноване Батиєм. 8 лютого 1585 Корсунь отримав магдебурзьке право і був відбудований князями Вишневецькими.

Палацовий ансамбль у Корсуні почав будувати Станіслав Понятовський в 1789 році як свою літню заміську резиденцію. Основою ансамблю став великий кам'яний палац, закладений в тому ж році. Архітектором палацу був Я.Д. Ліндсей. Палац побудували у стилі неоготики. Спочатку це була двоповерхова споруда, зведена з цегли й дерева, яке мало пятістенний тамбур головного входу та бічні ризаліти. У 30-40-х роках XIX століття палац зазнав значних перебудови, які здійснювали нові власники Корсуня Лопухіни-Демидови, після яких він набув рис російського романтизму з елементами неоготики й класицизму.

Ще одним цікавим будівлею ансамблю є в'їзні ворота. Їх побудували в 30-х роках XIX століття у формах французької оборонної архітектури. До них прибудували одноповерховий корпус господарського призначення, а також стайню-каретну.
Палацовий ансамбль Корсуня, який у середині XIX століття вважався одним із найбагатших в Європі, оточений ландшафтним парком площею 97 гектарів. Парк був закладений в 1782 році архітектором Жаном-Анрі Мюнц в стилі англійського ландшафтного парку. За основу для парку використовували природний ландшафт кам'янистої заплави та терас річки Рось.

Особливу славу Корсуню принесла Корсунь-Шевченківська битва, яка відбулася взимку 1944 року.

Далі слідуємо до Стебліва, який розташований в мальовничій місцевості.
За легендою місто на кам'янистому острові Росі заснував козак Стебло. Саме тому воно і називається Стеблів. Хоча є думка, що назва Стеблів походить від польського "стебло място" - місце вільне від лісу.

Долина Росі в цій місцевості вирізнялася рідкісною, як для рівнинної України, красою. Тихі плеса та бурхливі вири, піщані відмілини та глибокі ями, пороги та перекати, а над усім цим - стрімкі схили високих пагорбів та скелі.
Стеблів був досить вагомим козацьким містом, яке відігравало значну роль у боротьбі з татарами. Його стратегічне положення зумовили численні криваві сутички та зростання кількості жителів містечка. Дуже часто стеблівські козаки поповнювали ряди Війська Запорізького. На Запорізькій Січі існувало навіть два стеблівських курені - Верхньостеблівський і Нижньостеблівський. Стеблівська сотня була у складі Корсунського козацького полку.

Повернення до Києва .
Вартість 610 гривень + вхідні квитки

 

 


Вернуться назад