Дачні історії

Дачні історії


10-05-2021, Понедельник.
Дачні історії

Дачне село Святошин
Давня народна назва історичної місцевості — Святий ліс. Існує версія, що вона походить від імені чернігівського князя Святослава Давидовича (у чернецтві — Микола Святоша), який у 12 ст. нібито володів землями сусідньої Борщагівки. Перша документальна згадка про «борок Святошинський» міститься у дарчій грамоті польського короля Сигізмунда ІІІ від 1619, за якою визначалися кордони земельних володінь київських міщан. Заселення Святошина пов'язане з влаштуванням дачного селища — одного з багатьох, закладених на околицях міста наприкінці 19 — на поч. 20 ст. 1897 з Києво-Межигірської лісової дачі виділено територію пл. 225 десятин (бл. 250 га), розміщену по обидва боки Києво-Брестського шосе. Створено «Товариство сприяння благоустрою дачної місцевості Святошин», яке на кооперативних засадах займалося фінансовим самоуправлінням і розбудовою селища. На замовлення товариства міський арх. О. Кривошеєв і технік О. Хойнацький розробили 24 типи планів фасадів дачних споруд розміром від двох до восьми кімнат, які за своєю архітектурою нагадували вілли на закордонних курортах. Розвитку селища сприяло прокладання вузькоколійної трамвайної лінії на кінський тязі.
Чудова природа, зручний транспорт, налагодженість дачного життя зробили Святошин найпрестижнішим серед дачних селищ, яких на 1910 існувало понад 20. У 1919 (повторно 1921) Свято¬шин включено до складу Києва. За даними на 1928 тут налічувалося 366 забудованих ділянок.
У дачній місцевості мешкали відомі діячі науки і культури, міські голови Києва. На сучасній вул. Львівській, 80 розташована дача, яку орендував на поч. 20 ст. міський голова І. Дьяков. На ділянках, що не збереглися, проживали: на вул. Петропавлівській № 13 — хімік Ф. Гарнич-Гарницький, який деякий час очолював Товариство сприяння благоустрою Святошина, в № 34 — професор Київського університету історик А. Ясинський, в № 55—56 — власник книжкового магазину на вул. Хрещатик, 33 М. Оглоблін та багато інших видатних діячів.

 

Вартість 140 гривень

 


Вернуться назад