Маріїнський, або царський парк

Маріїнський, або царський парк


8-08-2021, Воскресенье.
Маріїнський, або царський парк Після значної реконструкції Царського палацу в 1868–1870 роках імператриця Марія Олександрівна висловила бажання благоустроїти простір Двірцевої площі. На виконання волі цариці в 1873 році генерал-губернатор князь Олександр Дондуков-Корсаков надіслав на розгляд Олександру II попередній проект парка на цьому місці, запитавши: «Чи не буде благоугодно найменувати проектований парк Маріїнським?». Цар дав на це згоду, і в 1874 році парк був закладений.
Парк славиться пам’ятниками видатних людей: Л.Українки, А.Ахматової, М.Глінки, та ін.
Відомий київський чавунний  фонтан прикрашає алею парку. Найстаріша липова алея надихає спокій.
Саме Маріїнський палац, який ще називають Президентським палацом, представляє Україну на міжнародному рівні як державна резиденція. Зазвичай саме тут проходять урочисті події загальнодержавного рівня, зустрічі з іноземними гостями, урочисті прийоми тощо.
 Палац збудовано в 1744 році на замовлення імператриці Єлизавети за проектом архітектора Бартоломео Растреллі. Маріїнський палац – яскравий приклад стилю бароко: виразні об’єми, багата пластика фасадів. Під керівництвом учня Растреллі – російського зодчого Івана Мічурина будівництво палацу остаточно було завершено у 1752 році.
Істрію палацу можно почути в стінах, милуючись розкішними інтер’єрами палацу. На іх фоні можно зробити чудові фото.
Вартість: 130 грн.пільговики.
 

 


Вернуться назад