Латинський квартал + відвідування музею М.Грушевського

Латинський квартал + відвідування музею М.Грушевського


17-11-2019, Воскресенье.
Латинський квартал + відвідування музею М.Грушевського
 Латинським кварталом називається територія, прилегла до корпусу Київського національного університету імені Т. Г. Шевченка. Назва взято за аналогією від назви знаменитого в кінці 19 століття кварталу Сорбонни в Парижі. В обох випадках це «наукове містечко», населений студентами, викладачами, вченими. Тут розташовані навчальні заклади, музеї, наукові центри.

Історія кварталу почалася в 1842 році, коли відкрився новий Червоний корпус університету на вулиці Володимирській. Поступово почалася забудова прилеглої території, з`явилися нові вулиці. З часом район розрісся до восьми вулиць. Власники власних квартир здавали житло студентам і викладачам. У той час оплата кімнати в цьому районі обходилася студенту в 10 рублів, що було цілком допустимо.

Закінчується екскурсія біля будинку на вул. Паньківська.
Затишна садиба на Паньківській 9, як і понад сто років тому, зачарує кожного, хто сюди завітає. Єдиний експонат — Дім Грушевських — з якого починалася історія музею у 1992 р., залишається найціннішим надбанням і сьогодні.

Садиба, що розкинулась в історичній Паньківщині, в серці знаного "латинського кварталу”, була освячена й українським міфом. Набуту маєтність замикали вулиці Паньківська, Микільсько-Ботанічна й Тарасівська. Про їхні назви побутувала легенда, мовляв походять вони від імен кирило-мефодіївців — Пантелеймона Куліша, Миколи Костомарова й Тараса Шевченка. Офіційно не підтверджений, цей популярний міф надавав садибі особливого національного колориту.


Вартість 90 гривень
Вернуться назад